- eService we współpracy z Visa rozwija nowoczesne rozwiązanie umożliwiające szybkie i wygodne płatności za ładowanie pojazdów elektrycznych.
- Rozwiązanie opracowane przez eService we współpracy z Visa oraz operatorami sieci ładowarek ma szanse stać się rynkowym standardem w Polsce.
Dzięki współpracy lidera polskiego rynku rozliczeń elektronicznych – eService oraz Visa, jednego ze światowych liderów płatności cyfrowych, możliwe stało się stworzenie kompleksowego rozwiązania, które znacznie ułatwia płatności na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Propozycja obu firm pomaga też operatorom stacji ładowania w spełnieniu wymagań wynikających z europejskich regulacji w zakresie tworzenia infrastruktury dla paliw alternatywnych (AFIR). W efekcie coraz więcej użytkowników samochodów elektrycznych może korzystać z wygody płacenia kartą, także przy okazji ładowania swoich pojazdów. Do ich dyspozycji jest coraz większa liczba stacji oferujących taką możliwość, bez konieczności posługiwania się wieloma osobnymi aplikacjami funkcjonującymi w różnych sieciach ładowarek.
Blisko 1,5 tysiąca stacji ładowania w Europie
eService zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z Visa, przygotował i przekazał operatorom stacji ładowania już blisko 1400 nowoczesnych terminali płatniczych, które pracują lub w najbliższym czasie rozpoczną pracę w Polsce i za granicą. Do tego celu zostały wybrane nowoczesne terminale Pax IM30, które oprócz tradycyjnych technologii płatności kartami oferują też obsługę najbardziej popularnej w Polsce metody płacenia kartą lub telefonem – za pomocą transakcji bezstykowych (zbliżeniowo). Urządzenia te charakteryzują się wysoką niezawodnością i odpornością na różne warunki atmosferyczne. Duży, czytelny kolorowy wyświetlacz oraz wyświetlane na nim przyjazne komunikaty pomagają w szybkim uregulowaniu płatności za energię i ułatwiają korzystanie z ładowarek.
Nowoczesne terminale na polskich stacjach ładowania
Dostarczane i obsługiwane przez eService terminale płatnicze Pax IM30 można znaleźć przy urządzeniach należących do wielu sieci ładowarek, takich jak Elocity, Ekoen czy GreenWay. Na polskich stacjach ładowania pojazdów działa ich teraz blisko 600, a ich liczba szybko rośnie. Szacuje się, że na koniec pierwszego kwartału 2025 r., na parkingach przy stacjach paliw oraz przy dyskontach na terenie całego kraju będzie czynnych już 700 ładowarek współpracujących z terminalami płatniczymi eService.
Polskie rozwiązanie standardem w Europie?
Rozwiązanie wdrożone przez eService we współpracy z Visa pozwala operatorom sieci ładowarek na szybką i nieskomplikowaną implementację terminali płatniczych oferujących usługi dostosowane do potrzeb klientów oraz obowiązujących przepisów.
Partnerstwo z Visa pozwoliło eService stworzyć rozwiązanie, które może skutecznie wspierać rozwój polskiej infrastruktury nowoczesnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także pomagać polskim i zagranicznym operatorom w budowaniu sieci ładowarek na rynkach europejskich. Jako jedyny przedstawiciel branży płatniczej należący do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych już teraz oferujemy nasze usługi nie tylko w Polsce, ale we współpracy z EloCity również w Belgii. W planach mamy też uruchomienie samoobsługowych płatności kartą dla ładowarek EVC w kolejnych krajach europejskich. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz elastyczności opracowanego rozwiązania jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by stało się ono obowiązującym standardem w zakresie płatności kartowych w punktach ładowania pojazdów. Jako jedni z nielicznych w Europie jesteśmy w stanie dostosowywać nasze rozwiązanie do lokalnych potrzeb, a przy tym zapewnić jego zgodność z wymogami bezpieczeństwa i uwarunkowaniami wynikającymi z przepisów AFIR – mówi Paweł Bujarski, dyrektor Biura ISV i Partnerstw Biznesowych eService.
W Visa współpracujemy z partnerami, takimi jak eService, aby ułatwić płacenie za ładowanie samochodów elektrycznych. Wspieramy projekty, dzięki którym kierowcy mogą korzystać z szerszego wyboru metod płatności. Naszym celem jest ułatwienie płynnego przejścia na „otwarte” rozwiązania płatnicze przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Pomagamy dostawcom usług mobilności oraz operatorom punktów ładowania w tworzeniu intuicyjnych rozwiązań płatniczych - mówi Dorota Marciniak, dyrektorka zespołu rozwoju akceptacji w Polsce, Visa. Co więcej, zaawansowane rozwiązanie flotowe Visa upraszczają płatności B2B w ekosystemie pojazdów elektrycznych, wspierając operatorów punktów ładowania, dostawców usług mobilności oraz firmy obsługujące firmowe floty – dodaje.
Terminale eService liderami innowacji
eService był pierwszym agentem rozliczeniowym, który wprowadził na rynek nowoczesne terminale Pax IM30. Od chwili ich debiutu, firma regularnie aktualizuje współpracujące z nimi aplikacje płatnicze, aby nieustannie zwiększać ich funkcjonalność oraz wygodę i bezpieczeństwo realizowanych na nich transakcji. Bliska współpraca z czołowymi operatorami branży EVC oraz organizacjami płatniczymi sprawującymi nadzór nad rynkiem kart, pozwala na doskonałe dostosowanie możliwości terminali eService do potrzeb klientów, a także zapewnienie zgodności ich działania z wytycznymi branżowymi i regulacyjnymi.
* * *
Aby uzyskać więcej informacji na temat Global Payments Inc. (NYSE: GPN) odwiedź stronę www.globalpayments.com oraz obserwuj Global Payments na platformach X (@globalpayinc) – poprzednio Twitter, LinkedIn oraz Facebook.